«Alle har brug for at læse om Israel på miff.dk.» Hvis du er enig, har vi brug for dig som medlem af MIFF så skoleelever og andre kan få gratis adgang til israelske perspektiver på dansk. Kun en lille andel af vores internetbrugere er medlemmer. Klik her for at registrere dig nu (fra kr. 3,- per uge)
MIFF Danmark har skrevet til de partier, som per 25. april 2019 var opstillingsberettigede til det kommende Folketingsvalg.
Følgende partier har svaret … klik på det enkelte parti-navn for at komme ind til partiets svar.
- Kristendemokraterne (KD)
- Partiet Klaus Riskær Pedersen
- Alternativet (ALT)
- Det Konservative Folkeparti
- Venstre
- Nye Borgerlige
- Dansk Folkeparti
Nedenstående partier har ikke reageret – vi har rykket dem for svar et par gange.
- Socialdemokratiet
- SF
- Liberal Alliance
- Radikale Venstre
- Enhedslisten
- De fire partier i Rigsfællesskabet
Vi bringer naturligvis deres svar hvis de kommer.
- Du kan læse vores artikel om Socialdemokratiet her.
- Du kan også læse en samling af vores artikler om Enhedslisten, Mogens Lykketoft fra Socialdemokratiet, Socialistisk Folkeparti og Alternativet her.
Bliv fast giver for MIFF Danmark med sms
Send FASTMIFF til 1245 (der vil blive opkrævet et fast månedligt beløb på 100 kroner på din mobilregning + alm. sms-takst). For opsigelse: Send FASTMIFF STOP til 1245. Udbyder: Med Israel for fred, Muldvad 7, 2800 Kongens Lyngby, tlf. 93 87 86 74
Giv en gave til MIFF Danmark med sms
Send MIFF til 1245 (der vil blive opkrævet et engangsbeløb på 200 kroner på din næste mobilregning + alm. sms-takst)
I vores kommentarfelt har Med Israel For Fred (MIFF) givet ytringsfrihed for medlemmer og modstandere siden 2001. Skriv dit indlæg med dit rigtige navn og hold dig til sagen. Chikane er uacceptabelt. Undgå alle former for spam. Brud på retningslinjerne medfører, at kommentarer bliver slettet eller at du bliver blokeret.